Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!


rankingNajlepsze produkty - Ranking!


cenyDołącz do nas i reklamuj produkty!


sklepNie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również

Pozostały sprzęt estradowy i stu

- Wybrany produkt w sklepach

Sveda Audio DAPO SLIM - 5/10 lat gwarancji GRATIS



Następne zdjęcie
Znaleziono w 1 sklepie w cenie od 6,990.00zł do 6,990.00zł

O tym produkcie napisano 0 opinii

ŚREDNIA OCENA0 Napisz opinię
Jakość0
Cena0
Wygląd0
Kliknij, aby kupić ten produkt w najniższej oferowanej cenie


Sortuj produkty :
Widok listy :



Sveda Audio DAPO SLIM - 5/10 lat gwarancji GRATIS

Sveda Audio DAPO SLIM - 5/10 lat gwarancji GRATIS

Dapo Slim Po trzech latach od premiery Dapo, flagowego już modelu monitorów w ofercie firmy Sveda ...

Cena: 6,990.00zł

Przejdź do sklepu

Produkt dostępny

sklep

Audiokom Marcin Wyrwich

Ilość opinii: 0
Średnia ocena: 0

ceny ceny ceny ceny

ceny ceny ceny ceny

Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) Strona  1 

Opis: Sveda Audio DAPO SLIM - 5/10 lat gwarancji GRATIS
Sklep: Audiokom Marcin Wyrwich

Dapo Slim
Po trzech latach od premiery Dapo, flagowego już modelu monitorów w ofercie firmy Sveda Audio, podczas 138. konwensji AES, producent zaprezentował nową, bardzo oczekiwaną wersję Dapo Slim. Dzięki zastosowaniu nietypowych, nieszablonowych rozwiązań udało się stworzyć monitory, które zachowując praktycznie wszystkie walory brzmieniowe klasycznej, standardowej wersji Dapo, są od nich niemal połowę krótsze! Kosztem perfekcyjnej liniowości w zakresie zaledwie 4 Hz w najniższym paśmie, co jest różnicą praktycznie niesłyszalną, udało się zmniejszyć głębokość monitorów z 50 do 30 cm.
Monitory Dapo w wersji Slim znacznie łatwiej ustawić czy to w małej reżyserce, czy to nad konsoletą. Doskonale również sprawdzą się jako dookólne uzupełnienie klasycznej pary stereo. Właśnie nieporęczność i duże gabaryty tych monitorów wskazywane były jako ich główna wada.
Identycznie jak w wersji klasycznej, zarówno głośniki, jak i elektronika Dapo Slim projektowane są w oparciu o systemy pomiarowe Audiomatica CLIO, Audio Precision, Bruel&Kjaer mikrofony Earthworks i Bruel&Kjaer, oprogramowanie LinearX i LSPcad, pomiary dokonywane są zaś w komorze bezechowej. Na każdym etapie każdy z elementów konstrukcji testowany jest wielokrotne, gdzie to tylko możliwe, parowany - gotowe monitory parowane są z dokładnością 0,25 dB lub lepszą. Firma Sveda Audio bardzo dużą wagę przywiązuje do pomiarów, gdyż to one właśnie weryfikują poprawność konstrukcji. Nadrzędnym jednak kryterium są testy odsłuchowe, decydujące o finalnym brzmieniu i wprowadzeniu modelu do produkcji.
Jednym z założeń jest idea wyboru lokalnych, polskich i europejskich części, stąd też wybór europejskiej firmy ScanSpeak na dostawcę głośników. Obudowy wykonywane są w Polsce, lakierowane w Polsce. Płyty tylne, radiatory i transformatory to również polska produkcja. Te ostatnie wykonuje według specjalnej specyfikacji firma Lachowski. Podobnie opakowania: kartony i kształtki piankowe produkowane są w Polsce. Również płytki drukowane: te także wykonywane są i montowane w Polsce (dostawcą laminatu jest firma niemiecka). Większość komponentów to europejska produkcja.
Pamiętać jednak należy, że mimo założenia o lokalności procesu produkcyjnego na pierwszym miejscu znajduje się gwarancja jakości.
Swoje unikalne brzmienie i osiągane parametry techniczne monitory Sveda Audio zawdzięczają bowiem między innymi właśnie bezkompromisowym kryteriom doboru elementów. Znacząca część elementów to NOS, czyli New Old Stock: części wyprodukowane często nawet i 30 lat temu, i przechowywane od tamtego czasu jako całkowicie nowe. Podczas skrupulatnych badań okazało się bowiem, że w przypadku wielu z nich od tak długiego czasu nie wyprodukowano nic równie dobrego! W ten sposób dobierane są między innymi rezystory Minimelf czy kondensatory w zwrotnicy aktywnej: są to kluczowe kondensatory odpowiadające za podział pasma. Serce tejże zwrotnicy stanowią trzydziestoletnie, działające z jednoprocentową precyzją kondensatory styrofleksowe produkcji Siemensa. Elementy te kupowane są na całym świecie, często w zaskakujących miejscach i gromadzone przez producenta w ilościach pozwalających na kilkunastoletni support, jak i ewentualne naprawy. Ekstremalnie wyśrubowane kryteria doboru części nie pozwoliły producentowi zastosować nawet, często niestety używanej w takich celach, zwykłej taśmy komputerowej, łączącej w tym przypadku moduł aktywnej zwrotnicy z modułem wzmacniaczy. Standardowo montowaną taśmę wykonaną z cynowanej miedzi w izolacji polietylenowej, w Dapo zastąpiła taśma wykonywana dla potrzeb militarnych, kosztująca sto razy więcej (!), wykonana ze srebrzonej miedzi i umieszczona w izolacji teflonowej.
Również całe pozostałe okablowanie wewnętrzne to przygotowane w Sveda Audio specjalne kable ze srebrzonej miedzi w izolacji teflonowej. Od strony głośników zakończone są one złoconymi 'wsuwkami': to celowy zabieg, pozwalający na łatwą wymianę głośników w przypadku ich uszkodzenia. Możliwe jest wówczas wysłanie sparowanego zestawu i samodzielna, szybka wymiana przez użytkownika. Jest to czynność bardzo prosta, ograniczająca się do odkręcenia wkrętów i przełożenia złączek. Wszystko przemyślane zostało do najmniejszego szczegółu: nie da się nawet pomylić polaryzacji, gdyż w obu głośnikach terminal dodatni ma rozmiar 4.8 mm, a ujemny 2.8 mm, kable mają zaś różną średnicę w przypadku toru niskotonowego i wysokotonowego.
Głośniki Sveda Audio Dapo to model dwudrożny w układzie MTM, czyli midwoofer-tweeter-midwoofer, znanej także jako układ d'Appolito, która to nazwa stała się inspiracją dla nazwy modelu. Głośniki pracują w obudowie zamkniętej, we wspólnej komorze o pojemności trzydziestu trzech litrów. Obudowa wykonana jest z płyty MDF. Grubość ścianki czołowej to 28 mm, pozostałych zaś 22 mm. Wewnątrz znajduje się szereg wzmocnień usztywniających konstrukcję, oraz przegroda oddzielająca moduł elektroniki od komory z głośnikami.
Dapo to głośniki aktywne, wyposażone we wzmacniacze i moduł aktywnej zwrotnicy. Moduł wzmacniaczy to trzy identyczne wzmacniacze dyskretne pracujące w klasie A/B. Wzmacniacze te mają moc 80 W w torze wysokotonowym i 300 W w torze niskotonowym. Elementy te to konstrukcja własna Sveda Audio: to klasyczne wzmacniacze w klasie A/B w całości na elementach dyskretnych. Jedyne układy scalone, jakie są wykorzystywane, służą do sygnalizacji przesterowań i obsługi zabezpieczeń. Zastosowane tranzystory to para firmy Toshiba 2SA1943 i 2SC5200. Pojemność kondensatorów w zasilaczu to 94000 uf.
Układy wzmacniacza posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe i termiczne, nie zastosowano jednak zabezpieczeń w funkcji limitera: zabezpieczenia te bowiem zawsze w mniejszym lub większym stopniu wpływają degenerująco na dźwięk. W bezkompromisowej polityce Sveda Audio nie ma zaś miejsca na tego typu rozwiązania, i dlatego w trosce o jak najlepszą jakość dźwięku zrezygnowano z nich.
Standardowe wykończenie to malowanie w lakierze czarny mat.
Dane techniczne:
- Typ: dwudrożny, aktywny monitor w konfiguracji MTM d'Appollito w obudowie kompaktowej (zamkniętej) Regulacje: poziomu wejściowego, poziomu głośnika wysokotonowego, filtr Bassbost - Impedancja wejściowa: 10 kOhm - Zakres częstotliwości: 44 Hz - 40 kHz (+/- 3 dB), 50 Hz - 20 kHz (+/- 1,25 dB) (z właczonym filtrem Bassboost) - Obudowa: wykonana z MDF, zamknięta, wspólna obudowa dla obu głośników niskośredniotonowych, z wydzieloną komorą dla elektroniki - Częstotliwości zwrotnicy: 2900 Hz, nachylenie 24 dB na oktawę - Głośnik wysokotonowy: jednocalowy głośnik z miękką kopułką, ringradiator - Moc wzmacniaczy: tor wysokotonowy 80W , tor niskotonowy 300W klasa A/B w calości na elementach dyskretnych - Głośniki niskośredniotonowe: 6,5 cala NRSC - Rodzaj obudów: zamknięte, 20 litry - Moc wzmacniacza: 3 x 150 W klasa A/B - Zasilanie: 230 V AC - Maksymalny pobór mocy: 450 W - Waga netto: 26 kg sztuka - Waga brutto (w opakowaniu): 25 kg sztuka - Wymiary monitora: 600 mm x 220mm x 300 mm - Wymiary monitora w opakowaniu: 720 mm x 330mm x 460 mm
Monitory są parowane z dokładnością 0.25 dB
Złącza:
- Wejścia: symetryczne combo, akceptujące zarówno XLR, jak i TRS (jack 1/4'') - Wyjście: XLR, bypass pełnopasmowego sygnału, służy podłączeniu subwoofera
Regulatory:
- Regulacje poziomu wejścia: czułość wejściowa regulowana za pomocą ośmiopozycyjnej drabinki rezystorowej - Regulacje toru wysokotonowego: regulacja poziomu głośnika wysokotonowego -1 dB / 0 /+1 dB, umożliwiająca subtelne dopasowanie charakterystyki monitora do preferencji lub akustyki pomieszczenia - Regulacje toru niskokotonowego: bass boost, korygujący przetwarzanie niskich częstotliwości przez obudowe zamkniętą, rozciąga charakterystykę w lewo, nie podbijając żadnej częstotliwości, czyniąc ją natomiast podobną do przetwarzania przez bassreflex - Pozycja domyślna przy pracy bez subwooferów: - poziom wejsciowy 0dB, poziom tweetera 0dB - Bassbost według uznania: włączenie Basboost rozciąga charakterystykę przetwarzania do 40Hz kosztem szybkości impulsu i niższego poziomu SPL (głośniki zagrają niższym basem, ale szybciej skończy się zakres liniowej pracy), zaś wyłączenie Bassbost skraca impuls , poprawia szybkość i jakość basu, kosztem rozciągniecia dołu.
Pozycja domyślna przy pracy z jednym subwooferem lub dwoma:
- poziom wejsciowy 0dB, poziom tweetera 0dB - Bassbost OFF
Zalecane okablowanie - Sveda Audio XLR Zalecane standy – Sveda Audio (dostępne wysokości 65, 75, 85, 95 i 105 cm)
Różnice pomiędzy wersją klasyczną monitorów Dapo a Dapo Slim:
- liniowość w granicach +/- 3 dB obejmuje zakres od 44 Hz do 40 kHz, w klasycznym modelu dotyczyła zakresu 40 Hz - 40 kHz - przy zawężeniu kryteriów do +/- 1.25 dB Dapo Slim zachowują liniowość w zakresie od 50 Hz do 20 kHz, w modelu klasycznym był to zakres od 46 Hz do 20 kHz - objętość monitorów, 20 litrów zamiast 33 litrów - głębokość monitorów, 300 mm zamiast 500 mm

Dane techniczne

Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii